Med-Altitudo
Хвороби та їх лікування
Кропив'янка

Кропив’янка – алергічне ураження шкіри, яка проявляється у вигляді сверблячих пухирів різної величини та форми, внаслідок набряку певної ділянки шкіри. Алергічним подразником можуть бути лікарські речовини, побутова хімія, їжа,фізичні фактори (переохолодження та ін.) та укуси комах. Патогенез кропив’янки полягає у збільшенні проникності судин внаслідок алергічного запалення.
Класифікація кропив’янки
За етіологічними факторами кропив’янку поділяють на
-
Спонтанну кропив’янку
-
Фізичну кропив’янку
-
Особливі форми кропивниці
Спонтанну кропивницю поділяють за тривалістю на
-
Хронічну кропив’янку
-
Гостру кропив’янку
Клініка кропив’янки.
Кропив’янка починається відчуттям сильного свербіння ураженої ділянки шкіри з вираженою гіперемією. На шкірі спонтанно виникають гіперемовані сверблячі пухирі, які можуть бути різних розмірів, різної форми. При субклінічній формі кропив’янки пухирі виникають в місцях постійного подразнення шкіри, або при дотику до шкіри. Кропив’янка також можу уражати органи дихання, органи ШКТ, суглоби та ін. і виражатись відповідними симптомами.
Лікування кропив’янки поділяється на:
-
Патогенетичне
Використовуються антигістамінні препарати при легкому перебігу (димедрол, діазолін), при важких формах - глюкокортикостероїди
-
Етіотропне
Проводять елемінацю алергенів, які спричинили виникнення даної алергічної реакції. Виведення проводиться відповідно до того як потрапив алерген в організм (промивання шлунку, очисна клізма, дієта, відміна прийому препарату та ін..
-
Симптоматичне
Зняття набряку та сверблячки.